ZŠ Meziměstí
Školní 236
549 81 Meziměstí
Povelikonoční setkání badatelé věnovali vajíčkům: založili si roztoky, aby docílili rozkladu skořápek a vápenatých schránek živočichů, vyrobili si “nahaté vejce,” a ze zbylých vajec si v kuchyňce připravili výborné palačinky.
Podle čtyř různých předpisů si sami vše navážili, zamíchali, upekli. Bravurními nadhozy z pánviček při pečení palačinky otáčeli. Asi se jim povedly, protože hned nato ochucené palačinky v dětech zmizely závratnou rychlostí.
Na další schůzce děti nejprve vyhodnotily dlouhodobý pokus, ve kterém se jim podařilo vyrobit “drahokam” ve vaječné skořápce. Hned nato se pustily do výroby rakety – v dílně si obrousily startovací část (raketa bude odpalována jejich silným dechem) a začaly slepovat trup rakety. Práci však nestihly, dokončení rakety musely odložit na květnovou schůzku. Badatele totiž na schůzce překvapila paní starostka Jarešová, která se na ně obrátila s prosbou: za týden se bude otvírat nová naučná stezka a je potřeba sestavit hmyzí hotel, který bude tvořit jedno ze zastavení stezky. Příští schůzku tedy děti z polotovarů vyrobily krásný domeček pro hmyz, nasbíraly vhodné přírodniny a domeček naplnily. Jak se jim při práci dařilo, můžete posoudit podle přiložených obrázků, ale na výsledek se běžte podívat přímo do terénu – za Zdravotní středisko.
Svátek má Robert
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Blahoslav
Státní svátky a významné dny na zítřek:
Projekty
Dotační tituly